Strootman pet godina u Marseilleu!

Francuska 28. kol 201817:01 > 17:03
Tullio M. Puglia/Getty Images

Vezni igrač Rome Kevin Strootman karijeru će nastaviti u francuskom prvoligašu s Veledromea, a transfer je vrijedan 25 milijuna eura.

Uz tu sumu, Vučici će pripasti i dodatna tri milijuna na ime bonusa, a iskusni Nizozemac će potpisati ugovor s novim klubom do 2023. godine.

Dolaskom u Marseille, 28-godišnji Strootman će ponovo surađivati s trenerom Rudijem Garcijom. Svojevremeno su oba bili u Romi od 2013. do 2016. godine, prije nego je Garcia napustio klupu Rimljana.

Ljevonogu nogometaš, koji je tijekom karijere igrao i za Spartu, Utrecht i PSV, drugo je ovoljetno pojačanje kluba s juga Francuske. Prethodno je iz Salzburga stigao hrvatski stoper Duje Ćaleta-Car.

Tijekom ovog tjedna službenom će postati i suradnja s Nemanjom Radonjićem, nogometašom Crvene zvezde iz Srbije.