Buffon potpisao za PSG

Francuska 6. srp 201820:56 > 20:57
Getty images/ Maurizio Lagana

Legendarni talijanski nogometni vratar, 40-godišnji Gianluigi Buffon u petak je potpisao jednogodišnji ugovor s francuskim prvakom Paris SG-om s mogućnosti produljenja na još jednu godinu, objavio je pariški klub.

Buffon je na kraju prošle sezone nakon 17 godina napustio redove talijanskog velikana Juventusa, a za dolazak u Paris SG se odlučio u želji da osvoji Ligu prvaka, jedini trofej koji nije osvojio u bogatoj karijeri.

Buffon je čak 176 puta nastupio za reprezentaciju Italije s kojom je 2006. godine postao svjetski prvak, dok je za Juventus upisao 655 nastupa tijekom kojih čak 300 puta nije primio gol.

“U ovaj klub ću donijeti svu svoju energiju, svo iskustvo i žeđ za pobjedom kako bismo ostvarili svoje ciljeve”, rekao je Buffon.(h)