Getty Images / Christopher Lee

01.04.2018 | 10.37

PSG po osmi put osvojio francuski Liga kup

Nogometaši Paris St. Germaina svladali su Monaco sa 3-0 u finalnoj utakmici francuskog Liga kupa odigranoj u subotu na stadionu Matmut Atlantique u Bordeauxu i na taj način po peti put zaredom, a osmi put u povijesti, osvojili ovaj trofej.

Edinson Cavanni

Shaun Botterill/Getty Images

‚Sveci‘ su u potpunosti kontrolirali događanja na terenu u Bordeauxu , gdje su nastavili niz nepobjedivosti u Liga kupu koji traje od 2014. godine.

PSG je pobjedu praktički osigurao u prvih dvadesetak minuta utakmice jer je tada već vodio s 2:0.

Edinson Cavani je doveo svoj klub u vodstvo u osmoj minuti iz kaznenog udarca, a prednost je u 21. minuti udvostručio Angel di Maria, na asistenciju Mbappea. Mladi francuski nogometaš bio je asistent i kod trećeg gola, koji je u 85. minuti postigao Cavani za konačan rezultat i novi trofej ‚Svetaca‘.

Hrvatski golman Danijel Subašić proveo je svih 90 minuta među vratnicama za ‚Kneževe‘, dok je crnogorski nogometaš Stevan Jovetić u igru ušao na početku drugog poluvremena.

PSG se inače nalazi na dobrom putu da sezonu završi s barem dva trofeja, budući da je trenutno uvjerljivo na vrhu prvenstva. Takođe, ‚Svece‘ čeka i sama završnica Kupa Francuske, u kojem su najveći favoriti za trofej.