Majstorije PSG-ovaca u pobjedi protiv Marseilla

Francuska 25. velj 201822:51 > 22:55
Alexander Hassenstein, Getty Images

U posljednjoj utakmiic 27. kola francuske 1. lige pratili smo derbi između Paris Saint Germaina i Marseilla u kojemu su uvjerljivo slavili lideri prvenstva...

PSG je sa 3:0 pred svojim navijačima slavio protiv OM-a i dohvatio 23. pobjedu u sezoni, petu uzastopnu.

Nakon nepunih deset minuta, Parižani dolaze do vodstva golom Mbappea koji je odlično iskoristio pogrešku obrane gostiju i poslao lopu u mrežu.

Samo šest minuta kasnije, Neymar je imao odličnu priliku nakon skoka u šesenaestercu, ali je bio neprecizan.

Igrala se 27. minuta kada je Rolando nespretno reagirao i poslao loptu u svoju mrežu za 2:0.

Za konačnih 3:0 “krivac” je Kavani koji je pogodio mrežu Marseilla. Neymar ga je sjajno pronašao u šesnaestercu, Kavani je dobro primio loptu, namjestio se i pogodio.

Urugvajcu je ovo 24 ligaški gol ove sezone, 30. u svim natjecanjima.

Kavani je ovim pogotkom postao najbolji strijelac na Parku prinčeva i sa 85 golova nadmašio Zlatana Ibrahimovića.

PSG je nakon 27 odigranih utakmica neprikosnoven na vrhu s 14 bodova prednosti ispred Monaca i 16 ispred svog večerašnjeg protivnika, kojime je ujedno i prekinut niz od 8 utakmica bez poraza u Ligue 1.