Pobjeda Lyona, pogodak Santinija

Francuska 3. pro 201722:51 > 22:59
Getty Images/Julian Finney

U susretu 16. kola francuskog nogometnog prvenstva Lyon je na gostovanju pobijedio Caen 2-1, a pogodak za domaćine zabio je hrvatski nogometaš Ivan Santini.

Lyon je poveo golovima Maxwella Corneta (10) i Mariana (54), a potom imao još nekoliko prilika kako bi trećim golom razriješio pitanje pobjednika. No, umjesto da mirno privede utakmicu kraju Lyon je ugrozio pobjedu. Domaćin je u 90. minuti uspio smanjiti lijepim golom Ivana Santinija. Hrvatski napadač se oslobodio dvojice igrača Lyona i zabio pored nemoćnog Anhonyja Lopesa. Bio je to njegov peti ligaški pogodak ove sezone uz jednu asistenciju. U posljednjim trenucima susreta Caen je mogao izjednačiti, ali je Youssef Ait Bennasser pucao pored gola.

U preostale dvije utakmice nije bilo pobjednika. Montpellier i Marseille su odigrali 1-1, baš kao i St Etienne i Nantes.

Montpellier je poveo u 29. minuti preko Giovannija Sia, a izjednačio je Florian Thauvin iz kaznenog udarca u 45. minuti. U posljednjim trenucima susreta Souleymane Camara je zabio pogodak za domaći sastav, ali je poništen zbog dvojbenog zaleđa.

U susretu između St Etiennea i Nantesa također, nije bilo pobjednika. Domaćin je poveo u 38. minuti golom Vincenta Pajota, a izjednačio je Emiliano Sala u 61. minuti.

Na ljestvici vodi PSG sa 41 bodom, dok Lyon, Monaco i Marseille imaju po 32 boda.