Lille suspendirao Bielsu nakon niza loših rezultata

Francuska 29. stu 201721:16 > 21:29
Jasper Juinen/Getty Images

Marcelo Bielsa je suspendiran od strane uprave Lillea, te je vrlo blizu otkaza u francuskom klubu nakon serije loših rezultata.

Nakon što je Lille doživio poraz 3:0 protiv Amiensa, uprava kluba odlučila je suspendirati trenera Marcela Bielsu, potez koji nije uobičajen, uslijed konzultacija kako se riješiti slavnog trenera uz minimalnu odštetu.

Bielsa je angažirao tim odvjetnika koji će štititi njegove interese. Lille je pobijedio samo tri puta u 14 utakmica ove sezone prije današnjeg dvoboja s Lyonom u kojem su slavili 2:1. No, usprkos tome, članovi uprave kluba ne slažu se sa 62-godišnjim stručnjakom, te ostaje vidjeti da li će mu današnja pobjeda kupiti nešto vremena prije konačne odluke kluba.

Bielsa je u bogatoj karijeri vodio reprezentacije Argentine i Čilea, te niz klubova, najpoznatiji su svakako Marseille i Lazio. Lille je preuzeo prije svega šest mjeseci.