Službeno: Payet se vratio u Marseille

Francuska 30. sij 20170:51 > 0:52
Michael Regan/Getty Images

Nogometni klub Olympique de Marseille službeno je potvrdio da je otkupio Dimitrija Payeta od West Hama za 25 milijuna funti.

Payet se tako vraća u Marseille, koji je napustio 2015. godine kako bi prešao u West Ham. Potpisao je ugovor na četiri i pol godine nakon što je uspješno prošao lječničke preglede u nedelju.

Francuski nogometaš je zasijao u svojoj prvoj sezoni u Engleskoj, zbog čega je zaradio mjesto u reprezentaciji na Europskom prvenstvu u svojoj domovini, gdje je postigao tri gola do finala, u kojem je njegova momčad poražena od Portugala.

Međutim, zbog promjenjive forme West Hama od početka ove sezone, 29-godišnji Payet je nedavno čak odbio igrati, nakon što mu klub nije htio odobriti transfer ove zime. Ipak, u londonskom klubu su popustili, a odavno je bilo poznato da ga Marseille želi nazad.

Za sezonu i pol u West Hamu, Payet je postigao 18 golova na 66 utakmica. Boje Marseillea branio je tijekom dvije sezone i na 83 utakmice 15 puta je bio strijelac. Prethodno je igrao za Lille.

Marseille će Payeta službeno predstaviti u ponedeljak navečer.