Čudesni preokret Kovača: Primili 4 od PSG-a pa slavili

Francuska 20. stu 202023:04 > 23:09
(Photo by Alexander Scheuber/Getty Images)

U derbiju 11. kola francuskog nogometnog prvenstva Monaco, kojega vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, velikim je preokretom kao domaćin svladao Paris SG s 3-2 (0-2).

Parižani su dominirali prvim poluvremenom te poveli 2-0 golovima Mbappea (15, 37-11m), a usto su im nakon pregleda VAR-a poništena još dva gola zbog malih zaleđa. I sve u prvom poluvremenu.

Niko Kovač je u nastavak utakmice krenuo s veteranom Fabregasom, koji se pokazao kao ključni čovjek za preokret. On je bio začetnik obje akcije iz kojih je Volland (52, 65) postigao pogotke za poravnanje da bi upravo Frabregas (84-11m) iz kaznenog udarca nakon prekršaja Dialla osigurao potpuni preokret. Diallo je zbog svog prekršaja i isključen pa je Paris SG završnicu igrao s desetoricom.

Monaco je ovom pobjedom skočio na drugo mjesto s 20 bodova, četiri manje od vodećeg Paris SG-a, a jednim više od trećeg Lillea.

Ranije u petak je hHrvatski reprezentativni veznjak Toma Bašić odigrao čitav susret za Bordeaux koji je kao gost svladao Rennes s 1-0 (1-0). Jedini pogodak na utakmici postigao je Ben Arfa (37).

Bordeaux je sada 11. na ljestvici s 15 bodova, tri manje od petog Rennesa.