Kovač upisao drugi poraz, Bašić zabio u pobjedi

Francuska 4. lis 202017:17 > 17:21
Getty Images

Hrvatski nogometaši u Francuskoj su danas bili odlični, dok je trener Nikovač ipak poražen u Brestu

U susretu šestog kola francuskog nogometnog prvenstva Monaco, kojeg vodi Niko Kovač, je poražen na gostovanju kod Bresta sa 0-1 upisavši drugi poraz sezone.

Pogodak odluke zabio je Romain Faivre u osmoj minuti. Monaco je imao 72 posto posjeda lopte, 19 udarca prema vratima suparničkog gola, te osam kornera, ali nije uspio slomiti domaću obranu.

Bordeaux je uvjerljivo pobijedio Dijon sa 3-0 uz još jednu odličnu predstavu Tome Bašića.

Bivši veznjak Hajduka zabio je treći pogoddak za Bordeaux u 89. minuti, što je bio njegov drugi gol ove sezone. Strijelci za domaćine bili su i Remi Oudin (11) i Samuel Kalu (29).

Identičnim rezultatom je Lille na gostovanju pobijedio Strasbourg. Mehmet Celik (21), Renato Sanches (54) i Burak Yilmaz (68) zabili su za goste u čijim je redovima Domagoj Bradarić igrao cijeli susret.

Metz je na krilima trostrukog strijelca Ibrahima Nianea (44-11m, 59, 64) pobijedio Lorient sa 3-1 Večeras su na rasporedu još dva susreta. Sastaju se Rennes i Reims, te Lyon – Marseille. Na ljestvici vodi Lille sa 14 bodova ispred Rennesa i Lensa koji imaju po 13, dok je PSG četvrti sa 12 bodova.