Romi ne treba, ali zato ga dovodi PSG!

Francuska 10. ruj 202012:25 > 12:32
Getty Image /Dino Panato

Alessandro Florenzi, defanzivac Rome, blizu je prelaska u PSG. Prema navodima talijanskih medija, klubovi će dogovoriti jednogodišnju posudbu, sa opcijom da se po njenom isteku, otkupi ugovor.

Claudio Villa, Getty Images Sport

Parižani su tokom Ljeta ostali bez desnog beka Thomasa Meuinera koji je prešao u redove Borussije iz Dortmunda. Prvi izbor finalista Lige prvaka bio je Hector Bellerin, bek Arsenala. Međutim, u klubu iz Londona nisu htjeli pričati o posudbi, već isključivo o prodaji španjolskog defanzivca.

Kada je propala ta kombinacija, PSG se okrenuo Florenziju. Reprezentativac Italije u Romi nije u prvom planu. Drugi dio prošle sezone proveo je na posudbi u Valenciji. Za španjolsku ekipu odigrao je 12 utakmica.

Floenzi je bivši kapetan Rome i čudno je kako ga nema u planovima Vučice, ali to je dobro iskoristio PSG u kojem će sigurno imati dobru minutažu na desnom beku.