Kovač s Monacom stigao do premijerne pobjede

Francuska 30. kol 202017:15 > 17:19
(Photo by Alexander Scheuber/Getty Images)

Hrvati su imali razloga za slavlje danas u Francuskoj, s obzirom da je Monaco slavio, dok je Toma Bašić zabio za pobjedu Bordeauxa kod Angersa

Hrvatski nogometni stručnjak Niko Kovač ostvario je premijernu pobjedu na klupi Monaca nakon što je momčad iz Kneževine u susretu 2. kola Le Championnata na gostovanju porazila Metz sa 1-0.

Monaco je otvorio sezonu domaćim remijem (2-2) protiv Reimsa, a u drugom kolu stigao je i do pobjede.

Pogodak odluke zabio je Benoit Badiashille u 22. minuti. Momčad iz Kneževine završila je susret s igračem manje nakon što je u prvoj minuti drugog poluvremena isključen Youssouf Fofana zbog drugog žutog kartona.

Prvu pobjedu sezone dohvatio je i Bordeaux porazivši na gostovanju Angers sa 2-0, a drugi gol na utakmici postigao je hrvatski nogometaš Toma Bašić.

Bordeaux je poveo u 25. minuti preko Josha Maje, a samo dvije minute kasnije Bašić je zabio za 2-0. Bivši igrač Hajduka proveo je cijeli susret na terenu, dok Mateo Pavlović nije nastupio kod Angersa.

Na gostovanju je slavio i Lille, a gol vrijedan tri boda protiv Reimsa zabio je Jonathan Bamba u 32. minuti. Domagoj Bradarić je igrao cijeli susret za Lille.

Večeras se još sastaju Brest i Marseille, a aktualni prvak PSG će krenuti u sezonu u utorak gostovanjem kod Lensa.