Depay priredio šou u dvoboju Lyona i Dijona

Francuska 29. kol 20209:03 > 9:06
Gareth Copley/Getty Images

U drugom kolu francuskog prvenstva Lyon je na domaćem terenu svladao Dijon 4:1, a glavna zvijezda susreta bio je Nizozemac

U prvoj utakmici drugog kola francuskog prvenstva Lyon je sa 4-1 u petak navečer pobijedio Dijon.

Lyon je nastup u domaćem prvenstvu započeo kolo kasnije zbog nastupa u Ligi prvaka gdje je stigao do polufinala u kojem ga je porazio minhenski Bayern.

Iako su poveli gosti, Lyon je u prvom dijelu zabio tri gola, a onda su u drugom dodali još jedan za prvu pobjedu u prvenstvu.

Dijon je poveo zahvaljujući Aurelienu Scheidleru koji je zabio u 14. minuti. Za Lyon je tri gola zabio je Memphis Depay, od čega dva s jedanaest metara. Prvo je iz jedanaesterca zabio za izjednačenje na 1-1 u 39. minuti, a precizan je bio i u 66. minuti za konačnih 4-1. Neposredno prije kraja prvog dijela nizozemski napadač zabio je iz igre za 3-1. Autogol Wesleyja Lauta u 45. minuti doveo je Lyon u vodstvo od 2-1.

Danas će biti na rasporedu dvije utakmice u Francuskoj, a šest u nedjelju. Aktualni prvak Paris Saint-Germain prvu prvenstvenu utakmicu odigrat će 10. rujna protiv Lensa u gostima.