Francuska: Pobjede Nice, Nimesa i Lorienta

Francuska 23. kol 202019:29 > 19:32
REUTERS/Stephane Mahe

Osim Kovačevog Monaca koji je remizirao s Reimsom, ostali klubovi su iskoristili prednost domaćeg terena

Momčadi Nice, Nimesa i Lorienta u nedjelju su pobjedama započele novu sezonu francuskog nogometnog prvenstva, a najefikasniji je bio Nimes koji je sa 4-0 na svom terenu nadigrao Brest. Strijelci na Nimes bili su Denkey (8), Meling (31), Philippoteaux (69) i Kone (84).

Lorient je sa 3-1 svladao Strasbourg zahvaljujući golovima Wisse (51), Grbića (60-11m) i Hamela (87). Gosti su poveli pogotkom Chahirija (30).

U posljednjoj utakmici nedjeljnog programa Nica je sa 2-1 bila bolja od Lensa koji je poveo iz kaznenog udarca u 11. minuti, a realizirao ga je Kakuta. Pobjedu Nici donio je dvostruki strijelac Gouiri (23, 75).

U prvoj utakmici nedjeljnog programa Monaco je izvukao bod odigravši 2-2 protiv Reimsa, a to je bila prva službena utakmica kluba iz Kneževine pod vodstvom bivšeg hrvatskog izbornika Nike Kovača.

Monaco je gubio 0-2 poslije samo 21 minute igre nakon što su golove za goste postigli Boulaye Dia (5) i El Bilal Toure (21). Međutim, Axel Disasi je na kraju prvog poluvremena (45+2) smanjio zaostatak, a Benoit Badiashile je u 55. minuti postavio konačnih 2-2.

U francuskoj ligi nije bilo utakmica pet mjeseci, nakon što je prošla sezona prekinuta zbog pandemije Covida-19.

Prvak PSG, koji večeras igra finale Lige prvaka protiv minhenskog Bayerna, i Olympique Lyon koji je u polufinalu Lige prvaka poražen od Bayerna, prvenstvo će započeti sljedeći tjedan, baš kao i Marseille čija je utakmica 1. kola sa Saint-Etienneom odgođena zbog trojice zaraženih igrača u njihovoj momčadi.