Predsjednik Lyona u inat svima organizira turnir?

Francuska 29. svi 20208:11 > 8:22
(Photo by Catherine Ivill/Getty Images)

Francuski nogometni klub još nije prebolio otkazivanje sezone prema kojem su izgubili mjesto u europskom natjecanju

Francusko prvenstvo neće se nastaviti kao što se već ranije znalo, a jedan od klubova kojima to ide na štetu je i Lyon koji je tako nakon dugo vremena ostao bez nastupa u Europi.

Jučer je francuski premijer Edouard Philippe obavijestio francuske građane da od idućeg tjedna stupaju mjere koje će profesionalnim sportašima omogućiti treninge, a od 22. lipnja su dozvoljena sportska natjecanja.

Slaba je to utjeha za Lyon, pa je predsjednik kluba Aulas navodno smislio rješenje prema kojem je htio pokazati da se prvenstvo moglo nastaviti.

Prvi čovjek Lyona sada želi organizirati turnir nakon 22. lipnja na kojem bi pored njegovog kluba sudjelovali Paris Saint-Germain, St. Etienne i Lille (umjesto Lillea je kao sudionik moguć i Nantes).

Razlog za organizaciju prijateljskog turnira je taj da klubovi žele što bolje pripremiti za završnicu europskih natjecanja u kolovozu, ali sigurno da Lyon kao organizator želi pokazati Savezu da nije u redu što su prekinuli sezonu.