Ligue: Ćaleta-Car i Kalinić odlični u svojim klubovima

Francuska 5. velj 202023:18 > 23:21
Laszlo Szirtesi/Getty Images

U posljednjem susretu 23. kola francuskog nogometnog prvenstva Marseille je na gostovanju pobijedio St Etienne sa 2-0 učvrstivši se na drugom mjestu ljestvice.

Pobjedu gostima donijeli su Dimitri Payet (7) i Nemanja Radonjić (85).

Hrvatski nogometaš Duje Ćaleta-Car odigrao je cijeli susret za Marseille.

U ranije odigranom susretu Lyon je na domaćem terenu protiv slabašnog Amiensa odigrao 0-0, dok je Brest sa igračem manje uspio izvući remi (1-1) protiv Bordeauxa.

Veznjak Toma Bašić, koji je zadnjih mjesec i pol dana standardni prvotimac Bordeauxa, odigrao je cijeli susret te je dva puta zaprijetio iz daljine, u 71. minuti njegov udarac obranio je vratar domaćina, a 74. je bio neprecizan.

Gostima iz Bordeauxa sve je išlo na ruku, poveli su u 10. minuti golom Korejca Ui-jo Hwanga. Pred kraj prvog poluvremena, u 44. minuti, Brest nije iskoristio penal, a u 69. minuti domaćini su ostali i sa igračem manje, jer je crveni karton dobio stoper Castelletto. Ipak, uspjeli su doći do izjednačenja zahvaljujući autogolu Lorisa Benita u 80. minuti.

Posljednjeplasirani Toulouse je kod kuće izgubio od Strasbourga sa 0-1. Hrvatski vratar Lovre Kalinić dobro je branio za Toulouse, posebice u prvom poluvremenu, ali kod pogotka kojeg je zabio Majeed Waris u 75. minuti bio je nemoćan. Kalinić je u zimskom prijelaznom roku stigao na posudbu u Toulouse iz Aston Ville, a bila mu je ovo treća utakmica na golu francuskog kluba.

Na ljestvici vodi PSG sa 58 bodova, Marseille na drugom mjestu ima 46 bodoba, dok je Rennes treći sa 40 bodova.