PSG potvrdio: Cavani zatražio odlazak!

Francuska 20. sij 202011:03 > 11:04
Catherine Ivill/Getty Images

Jedan od najboljih svjetskih napadača, Edinson Cavani službeno je zatražio transfer iz PSG-a.

Otkako je prošlog ljeta u klub stigao Mauro Icardi minutaža urugvajskog napadača znatno je umanjena, a to ga jasno ne zadovoljava. Nakon što je PSG prošao kup utakmicu kod Lorienta proteklog vikenda, Cavani je razgovarao sa sportskim direktorom Leonardom zatraživši odlazak.

Kad je riječ o Cavaniju, uvijek smo ponavljali istu stvar, želimo da ostane. Međutim, danas je zatražio odlazak, trenutno proučavamo situaciju i planiramo kako dalje,’ kazao je Leonardo.

Trideset i dvogodišnji Cavani u PSG-u je proveo proteklih šest i pol godina nakon prelaska iz Napolija. Ostvario je fantastičnu statistiku u pariškom klubu, odigravši 293 utakmice postigao je 198 golova, a 41 put je asistirao. Ipak, ove je sezone odigrao tek 14 utakmica, a od mogućih 1260 minuta na terenu je proveo samo 568. Postigao je pet golova u tom periodu.

Čitav niz klubova pokazuje interes, od Atletico Madrida preko Manchester Uniteda i Chelseaja, ostaje samo pitanje hoće li transfer biti realiziran u siječnju ili će se čekati ljetni prijelazni rok.