Ćaleta-Car odličan u novoj pobjedi Marseillea

Francuska 8. pro 201922:55 > 22:55
Maja Hitij/Bongarts/Getty Images

U derbiju 17. kola francuskog nogometnog prvenstva Marseille je na stadionu Velodrome pobijedio Bordeaux sa 3-1 upisavši šestu pobjedu u nizu.

print screen

Bordeaux je poveo u 31. minuti sjajnim pogotkom Yacinea Adlija sa više od 25 metara, no OM je u nastavku susreta uspio okrenuti rezultat. Izjednačio je Jordan Amavi u 48. minuti, za 2-1 je zabio Morgan Sanson u 60. minuti, a pobjedu domaćina potvrdio je Radonjić u sudačkoj nadoknadi.

Duje Ćaleta-Car je odigrao cijeli susret za OM, dok Toma Bašić nije nastupio za goste.

Reims je pobijedio St Etienne sa 3-1 ostvarivši prvu pobjedu u zadnjih šest kola. Strijelci za domaći sastav bili su Oudin (10), Dia (67) i Doumbia (90+2), dok je pogodak za goste zabio Hamouma (59).

Nantes je slavio protiv Dijona sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Blas u 73. minuti.

Na ljestvici vodi PSG sa 39 bodova, Marseille je drugi sa 34 boda, dok Lille na trećem mjestu ima 28 bodova. Rennes ima 27, a Bordeaux i Nantes po 26.