Ligue 1: Marseille do pobjede bez Ćalete-Cara

Francuska 24. stu 201922:51 > 22:54
print screen

Nogometaši Olympique Marseillea skočili su na drugo mjesto ljestvice francuskog prvenstva nakon što su u susretu 14. kola na gostovanju pobijedili Toulouse sa 2-0.

Ključni trenutak utakmice dogodio se u 41. minuti kada je Toulouse ostao s igračem manje nakon što je Steven Moreira isključen zbog oštrog prekršaja.

Marseille je u nastavku iskoristio igrača više i s dva gola između 76. i 79. minute izborio je pobjedu. Strijelci su bili Dario Benedetto (76) i Nemanja Radonjić (79). Duje Ćaleta-Car je zbog suspenzije propustio susret.

U ranije odigranom susret Bordeaux je pobijedio Monaco sa 2-1 okrenuvši rezultat nakon što su gosti poveli. Toma Bašić je odigrao cijeli susret za domaćine, dok je Danijel Subašić utakmicu pratio s gostujuće klupe za pričuve.

Monaco je poveo u 15. minuti preko Islama Slimanija, međutim u nastavku susreta alžirski napadač je postao tragičar. Bordeaux je izjednačio u 29. minuti golom Pabla, a rezultat je okrenuo Nicolas De Preville realiziravši kazneni udarac u 69. minuti.

Jedanaesterac je skrivio Slimani igrajući rukom, a pritom je zaradio drugi, isključujući žuti karton i to samo deset minuta nakon što je dobio prvi žuti zbog prigovora.

Na ljestvici vodi PSG sa 33 boda, Marseille na drugom mjestu ima 25 bodova, Angers je treći sa 24 boda, dok Bordeaux i St Etienne imaju po 22 bod.

Zadnja dva mjesta koja vode u niži rang natjecanja drže Toulouse (12) i Nimes (11).