Catherine Ivill/Getty Images

26.10.2019 | 22.15

Lyon napokon prekinuo crnu seriju

Olympique Lyon

U 11. kolu francuske Lige 1 pobjede su ostvarili Brest, Llyon i Strasbourg dok su dva susreta završena bez golova.

Memphis Depay

Shaun Botterill, Getty Images

Brest je pred svojim navijačima savladao Dijon 2:0.

Lasne je pogodio u 49. minutu, a Bain samo tri minuta kasnije, pa je pitanje pobjednika bilo rješeno u tri ključne minute dvoboja. Brest je šesti sa 17 bodova, Dijon je na začelju sa devet bodova.

Lyon je takođe sa 2:0 trijumfovao protiv Metza, a strijelci su bili Depay u 28. i Dembele u 33. minuti.Tako je momčad iz Lyona ostvarila treću pobjedu i sada se sa 13 bodova nalazi na 12. mjestu ljestvice.

Metz je pretposljednji sa 11 bodova.

Strasbourg je također pred svojom publikom bio bolji od Nice sa 1:0, a jedini gol postigao Tomasson u 23. minuti.