Ligue 1: Ćaleta-Car odličan u pobjedi Marseillea

Francuska 20. lis 201922:48 > 22:51
Maja Hitij/Bongarts/Getty Images

U posljednjem susretu 10. kola francuskog nogometnog prvenstva Marseille je pobijedio Strasbourg sa 2-0 prekinuvši niz od četiri utakmice bez slavlja.

OM je ostvario pobjedu nakon više od mjesec dana posta. Sredinom rujna Marseille je slavio protiv Monaca (4-3), a potom nanizao četiri kola bez trijumfa. Crnu seriju momčad sa stadiona Velodrome prekinula je protiv Strasbourga, a golove su zabili Boubacar Kamara u 3. minuti, te Kevin Strootman iz kaznenog udarca u sudačkoj nadoknadi.

Za OM je cijeli susret igrao Duje Ćaleta-Car, a u 20. minuti bio je vrlo blizu pogotka, no njegov udarac je završio u okviru gola.

Ryan Pierse/Getty Images

Monaco je pobijedio Rennes postigavši pobjednički pogodak u trećoj minuti sudačke nadoknade, a junak je bio Wissam Ben Yedder kojem je to bio drugi gol na utakmici,.

Momčad iz Kneževine je povela u 3. minuti preko Ben Yeddera kojem je odlično asistirao Islam Slimani. Rennes je izjednačio već u 12. minuti golom Faita Maouasse, a na otvaranju drugog dijela Adrien Hunou je doveo goste u vodstvo. Slimanui je u 56. izjednačio, a kada se već činilo kako će završiti bez pobjednika, Yedder je u trećoj minuti nadoknade donio pobjedu Monacu.

Tri boda golom u sudačkoj nadoknadi osvojio je i St Etienne pobijedivši na gostovanju Bordeaux sa 1-0. Gol odluke zabio je Denis Bouanga iz kaznenog udarca. Toma Bašić nije nastupio za Bordeaux.

Na ljestvici vodi PSG sa 24 boda, Nantes je drugi sa 19 bodova, dok je na trećem mjestu Reims sa 17 bodova. OM se probio na četvrto mjesto sa 16 bodova koliko ima i Angers na petoj poziciji.

Monaco je s tri važna boda došao do daha i udaljio se iz zone ispadanja. Trenutačno drži 14. mjesto sa 12 bodova. Zadnja dva mjesta drže Strabourg i Dijon sa po devet bodova.