06.10.2019 | 23.05

Slovenac odlučio jedan od najvećih francuskih derbija

Olympique Lyon

U jednom od najvećih derbija francuskog nogometa St Etienne je pobijedio Lyon s 1:0, a pogodak odluke zabio je Slovenac Robert Berič u 89. minuti.

Lyon

Christian Kaspar-Bartke/Bongarts/Getty Images

Lyon

St Etienne je stigao do pobjede pod vodstvom novog trenera Claudea Puela koji je tri godine, od 2008. do 2011. vodio i Lyon.

Gosti su ovim porazom nastavili crni niz bez ligaške pobjede koji traje već sedam kola.

Aktualni doprvak Lille je kod kuće odigrao 2:2 protiv Nimesa. Domaćin je poveo u 12. minuti golom Loica Remyja, no Nimes je u nastavku susreta okrenuo rezultat golovima Renauda Riparta (45+5-11m) i Ahouekea Denkeyja (71). Ipak, Lille je u 79. minuti ispio iščupati bod, a pogodak za izjednačenje zabio je Victor Osimhen.

Domagoj Bradarić je odigrao cijeli susret za domaćine.

Na ljestvici vodi PSG sa 21 bodom, Nantes ima 19, a Angers 16 bodova.