Ždrijeb Europa Lige bez hrvatskih predstavnika

Europa League 30. kol 20198:18 > 8:30
getty images/david ramos

Nakon jučerašnjeg formiranja grupa u najjačem europksom klupskom nogometnom natjecanju, Ligi Prvaka, danas nas očekuje i ždrijeb u Europskoj Ligi, gdje na veliku žalost, neće biti hrvatskih klubova

Nakon što je jučer obavljen žrijeb Lige prvaka, danas će UEFA održati i žrijeb grupa Europske lige.

Kao i uvijek Europska liga će nam donijeti 12 grupa sa po četiri ekipe. U ovom natjecanju gledat ćemo veliki broj europskih velikana.

Naravno, šeširi su već formirani. Sve je spremno za žrijeb koji je na rasporedu od 13 sati u Grimaldi Forumu u Monacu.

Nažalost, u ždrijebu neće biti hrvatskih klubova, iako smo na početku kvalifikacijskog dijela turnira imali tri predstavnika. Hajduk i Osijek ispali su ranije, a Rijeka je sinoć neuspješno pokušala sustići zaostatak protiv Genta iz prve utakmice.

Europska liga počinje 19. srpnja, a posljednje, šesto kolo je 12. prosinca.

Finale Europske lige je 27. svibnja u Gdanjsku.