Europa League 22. kol 201921:48 > 21:49
Valerio Pennicino / Stringer

Prve utakmice četvrtog pretkola Europa lige ponudile su nekoliko iznenađenja.

Joosep Martinson/Getty Images

Ante Rebić nije se dobro proveo sa svojim Eintrachtom na gostovanju u Strasbourgu. Hrvatski reprezentativac napustio je igru nakon prvog poluvremena, a njegova momčad poražena je s 1:0 nakon pogotka Zohija.

Marko Livaja nastavio je igrati u dobroj formi, već nakon četiri minute igre doveo je svoj AEK u vodstvo protiv Trabzonspora. Grčka momčad je bila favorit u ovom susretu, međutim Turci su odigrali fantastičnu utakmicu. Prije kraja prvog poluvremena već su preokrenuli golovima Ekubana, a još su uspjeli promašiti i kazneni udarac (Sosa). Ganski napadač Caleb Ekuban zaključio je fenomenalnu predstavu trećim pogotkom u završnoj trećini utakmice. Livaja je odigrao cijeli susret, zaradio je žuti karton.

Senzaciju dana, možda samo na papiru, postavio je sjevernoirski Linfield koji je slavio protiv Qarabaga s 3:2. Azerbejdžanska momčad povela je golom Rherrasa nakon samo petnaest minuta igre, međutim domaćin je preokrenuo rezultat već prije kraja prvog poluvremena nakon pogodaka Stafforda i Laveryja. Potonji je povisio u 75. minuti, a veliki gol za goste postigao je Gueye u sudačkoj nadoknadi iz kaznenog udarca.

Jedini slovenski predstavnik Maribor izborio je neriješen rezultat, bez pogodaka, na gostovanju kod prvaka Bugarske, Ludogoretsa. Slovenci su od 57. minute igrali s igračem manje nakon isključenja Hotića, a na koncu su se uspjeli obraniti. Nevjerojatno zvuči podatak kako je bugarska momčad uputila čak 28 udaraca prema golu gostujuće momčad.

Celtic je pogocima Forresta i Edouarda u drugom poluvremenu ostvario veliku pobjedu nad AIK-om iz Stockholma, škotski prvak idućeg tjedna putuje u Švedsku s realnim izgledima za prolaz u skupinu Europa lige.

U jednoj od utakmica u kojoj su obrane dominirale, Braga je s minimalnih 1:0 svladala moskovski Spartak. Jedini strijelac bio je Horta.

Dvojac hrvatskih igrača u Rangersu izvukao je remi bez golova protiv Legije u Varšavi. Nikola Katić odigrao je čitavu utakmicu dok Borna Barišić nije ulazio u igru.

Uzvratne utakmice trebale bi biti formalnost za Astanu, PSV i Feyenoord koji su slavili s po 3:0 protiv BATE Borisova, Apollona i Hapoela.

Izvrstan rezultat izvukao je premijerligaš Wolverhampton koji je s 3:2 slavio u Torinu. Englezi su poveli autogolom Bremera, a zabili su još Jota i Jimenez dok su pogotke za talijansku momčad postigli De Silvestri i Belotti (kazneni udarac).

Spomenimo još kako je utakmicu između Slovana i PAOK-a (1:0) igranoj u Bratislavi sudio najbolji hrvatski sudac Ivan Bebek kojemu je to bio prvi zadatak nakon problema koje je doživio u Sinju. Podijelio je pet žutih kartona uključujući jedan hrvatskom igraču iz redova Slovana, Marinu Ljubičiću. Inače, Slovan je slavio pogotkom Abene u 94. minuti nakon nevjerojatne pogreške vratara grčke momčadi Paschalakisa.