Balaban: Ta odlika Rijeke se ne smije podcijeniti

Europa League 22. kol 201914:22 > 14:25
Ben Radford/Getty Images

Rijeka danas igra prvu utakmicu play-offa Europske lige protiv Genta, a za belgijske medije utakmicu je najavio Boško Balaban.

Balaban je karijeru započeo u Rijeci, a četiri godine igrao je u Belgiji.

– Poznajem trenera Rijeke Igora Bišćana jako dobro, igrao sam s njim u reprezentaciji. Bio je sjajan nogometaš, godinama je igrao u Liverpoolu i osvojio je Ligu prvaka. Sada je mlad i ambiciozan trener. Rijeka nema velikih imena, ali igra vrlo kompaktno što otežava posao protivniku i ta se odlika ne smije podcijeniti. Poznat vam je Tomečak iz Club Bruggea koji igra više kao krilo, a tek onda kao bek – rekao je Balaban pa nastavio:

– To je klub koji nema baš puno svojih mladih igrača, ali zato zna dovesti talentirane mlade hrvatske igrače koji su otišli u inozemstvo, a nisu se uspjeli probiti. Dobar primjer je Robert Murić kojem su samo 23 godine, a već je bio u Ajaxu, Pescari i Bragi. Trenutno u Rijeci stvara razliku jer je takav tip igrača. To je igrač na kojeg u Gentu definitivno moraju paziti. Naprijed je Antonio-Mirko Čolak, pravi napadač koji je jak u 16 metara i koji lakoćom zabija.

Otkrio je Balaban i slabosti Rijeke.

– Obrana. Sada je na golu Prskalo, vratar koji je bio rezerva Slugi kojeg su prodali. Stoperi nisu brzi, bekovi su više krila nego bekovi…

Favorit?

– Gent je apsolutni favorit, ali mora biti jako, jako oprezan.