CSKA srušio Osijek iz jedinog udarca u okvir gola

Europa League 25. srp 201921:22 > 21:27

Težak posao čeka nogometaše Osijeka u uzvratu koji se 1. kolovoza od 20.45 sati igra u Gradskom vrtu

Nogometaši Osijeka na otvaranju svoje europske sezone izgubili su u Sofiji protiv CSKA 1:0. Evandro Da Silva u 52. minuti je sjajnim volej udarcem sa 25 metara zavukao loptu u desne rašlje nemoćnog Ivice Ivušića. Osijek je uputio 13 udaraca, 3 u okvir, dok je bugarska momčad pokušal pet puta, a samo iz jednog jedinog udarca u okvir stigla do pobjede.

youtube

U prvom poluvremenu Osijek je izgledao opasnije, Antonio Mance je imao dvije dobre prigode, ali nije bio koncentriran u završnici. Ne možemo se oteti dojmu da je Osijek u Sofiji imao priliku protiv momčadi Ljupka Petrovića. Naravno, podvlačimo riječ je o prvom poluvremenu. Zanimljivo, Ljupko je bivši igrač i bivši trener Osijeka, točnije: najbolji strijelac u klupskoj povijesti! Petrović je za Osijek postigao 139 golova u 11 odigranih sezona.

U nastavku utakmice CSKA je poveo iz prvog udarca u kovir gola. Jednu loše očišćenu loptu osječke obrane na dvadesetak metara isprve je potegnuo Evandro Da Silva i zabio eurogol. Ivušić je bio nemoćan kod ovog udarca. U tim trenucima je Osijek postao nervozan, vrlo brzo je Bočkaj dobio žuti karton. Osijek je veći dio utakmice izgledao kao bolja momčad, no rezultat od 1:0 za CSKA je jako nugodan uoči uzvratne utakmice koja se 1. kolovoza igra u Osijeku. Dvoboj u Gradskom vrtu počinje u 20.45 sati,