Koji hrvatski klub će najdalje dogurati u Europi?

Europa League 9. srp 20199:18 > 9:29
HNK Hajduk

Hajduk danas otvara novu europsku sezonu gostovanjem na Malti protiv Gzire United.

Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Kao i svaki put kada počinje nova europska sezona za naše klubove zanima nas koji će od njih najdalje dogurati.

Hajduk će prvi morati na teren u prvom pretkolu Europske lige. Protivnik im je Gzira United sa Malte i Splićani ne bi trebali imati problema proći u drugo pretkolo.

Bila je turbulentna predsezona za splitski klub, ali jučer je trener Orešćanin rekao da su igrači i on to ostavili iza sebe i da su spremni za novu sezonu.

Dinamo kao prvak kreće u drugom pretkolu Lige prvaka, dok Rijeka i Osijek također kao i Hajduk igraju kvalifikacije za Europsku ligu. Rijeka započinje u trećem pretkolu, a Osijek u drugom.

Vratimo se mi malo na Hajduk i turbulentan početak sezone.

Povezano

Predsjednik Brbić za sada je smirio tenzije u klubu i Oreščanin će voditi momčad na početku nove sezone, no u medijima se sve češće spominju špekulacije da se čeka njegov prvi pogrešan korak kako bi ga na klupi zamijenio Burić s kojim je aktualni Hajdukov predsjednik odlično surađivao u svom prvom mandatu u klubu.

Oreščanina i njegove igrače na Malti je dočekala visoka temperatura:

“Upoznajemo se s ovdašnjim uvjetima, vrućinom i igralištem. Dečki su spremni za utakmicu koja nam dolazi malo prerano, jer tek smo nepunih mjesec dana u pripremama. Sigurno je da ne podcjenjujemo suparnika, vidim to i kroz razgovor s igračima. Relativno smo dobro spremni, a što se vrućine tiče, nama je kao i njima.

Odlučiti će nogomet i način igre. Nadam se da ćemo potvrditi ulogu favorita. Otegotna nam je okolnost što su oni imali promjena u ekipi pa o njima tek skupljamo informacije. Način na koji se pripremamo je da se fokusiramo na sebe i na to kako ćemo izgledati na terenu.”

Hajduk je znatno oslabljen stigao na Maltu budući da zbog ozljeda Oreščanin protiv Gzire neće moći koristiti kapetana i desnog beka Juranovića, bez najboljeg igrača Caktaša, te bez prvog vratara Posavca. Pretpostavlja se da će na desnoj strani obrane Oreščanin koristiti Bradarića, a da bi na njegovoj poziciji lijevog beka utakmicu mogao započeti Dolček.