Stanić za SK: Novac bi mogao ubiti nogomet

Europa League 29. svi 201915:57 > 16:21
sporktlub

Kovačića jednostavno obožavam. Milsim da je napravio dobar potez što je otišao iz Reala. Plavima može dati jednu kvalitetu više

Mario Stanić, proslavljeni vatrenih, osobito je simpatičan i vrlo pametan sugovornik. Nekadašnji igrač londonskih plavaca sretan je što će njegovi nasljednici igrati protiv Arsenala.

– S nestrpljenjem očekujem dvoboj, ishod je teško predvidjeti. Mi, pod navodnicima poznavatelji nogometne igre često se ugrizemo za jezik, Rivalstvo je dugogodišnje, gradsko. Naravno, priželjkujem pobjedu kluba u kojem sam proveo lijepe dane.

Kakav trag u toj završnoj predstavi može ostaviti Mateo Kovačić?

Jordan Mansfield/Getty Images

– Matea obožavam. Mislim da je napravio dobar potez kada je Real zamijenio Chelseom. On je igrač koji može dati dimenziju više u igri.

Kako god završilo u Azerbajdžanu Chelsea ipak očekuje neizvjesna budućnost. Ponajprije u vlasničkoj struktur?

– To je točno, Ne zna se što će učiniti Roman Abramović.

Da li je to singal da će klub izgubiti korak za najbogatijim svjetskim klubovima?

– Opet se vraćam na Abramovića. Koliko će biti jaki, to tek treba vidjeti. Nogomet galopira, tempo ritam na terenu su se strašno ubrzali, mislim da se to isto dogodilo i u financijskom smislu. Novac je ogroman, postoji sve veća razlika između najbogatijih klubova i ostatka svijeta. Novac bi mogao ubiti nogomet kakvog volimo – zaključio je uvijek super zanimljivi Mario Stanić.