Dominacija! Kraljevi drame ispisali povijest

Clive Mason/Getty Images

Gledat ćemo dvostruko englesko finale u europskim natjecanjima. U Bakuu 29. svibnja igrat će u finalu Europske lige Arsenal i Chelsea, dok će o pobjedniku Lige prvaka 2. lipnja u Madridu odlučiti Tottenham i Liverpool.

Dominacija! Riječ koja najbolje opisuje engleske klubove ove sezone u europskim natjecanjima.

Nakon što smo u srijedu saznali da će u finalu Lige prvaka igrati Liverpool i Tottenham, danas su finale Europske lige izborili gradski rivali Chelsea i Arsenal.

Tako se dogodilo da prvi put u povijesti sva četiri mjesta u finalima dva Uefina natjecanja igraju četiri kluba iz istog prvenstva.

Nakon čudesnog preokreta Liverpoola na Anfieldu protiv Barcelone, u srijedu smo svjedočili još jednom čudu u Amsterdam Areni gdje je Tottenham golom u 95. minuti izbacio Ajax.

Chelsea je trebao 120 minuta i penale protiv Eintrachta večeras, dok je jedino bez drame prošao Arsenal čiji trener Unai Emery je izborio četvrto finale ovog natjecanja. Loša vijest za Chelsea, prethodna tri puta otišao je do kraja.

Odu li topnici do kraja u Europskoj ligi to vjerojatno znači i petog predstavnika u Ligi prvaka sljedeće godine.

Jer teško da posljednje kolo u nedjelju može ponuditi čudo pa da Tottenam ispusti četvrto mjesto u prvenstvu i prepusti ga Arsenalu.