Chelsea nakon drame penala do londonskog finala!

Clive Mason/Getty Images

Arsenal je pobjedom 4:2 na Mestalli potvrdio finale, a u Bakuu 29. svibnja igrat će protiv gradskog rivala Chelseaja koji je nakon drame penala izbacio Eintracht

Chelsea – Eintracht Frankfurt 5:4 (1:1 prva utakmica)

Chelsea je nakon velike borbe u 120 minuta i penala izbacio Eintracht 5:4 (1:1) i zakazao finale s Arsenalom. Prvu pravu priliku imali su gosti u 15. minuti kada je udarac Da Coste sjajno obranio Kepa. Chelsea je odgovorio preko Girouda čiji udarac iz teške pozicije brani Trapp. Plavci su do vodstva stigli u 28. minuti kada je loptu iza obrane gostiju dao Hazard, a Loftus-Cheek pogađa za 1:0. U samoj završnici prvog dijela isti je igrač mogao odvesti domaćine na korak do finala, ali je loše pucao u dobroj situaciji.

Eintracht je odmah na početku nastavka stigao do izjednačenja. Gaćinović je sjajno proigrao Jovića koji zabija za 1:1. U 57. minuti Willian se našao u dobroj prilici, ali umjesto da puca, tražio je igrača u sredini i tako upropastio izglednu priliku za domaćine. Ohabrili su se gosti u nastavku na Stamford Bridgeu nakon gola, ali pravih prilika bilo je malo, kako pred golom domaćina, tako i pred njihovim golom.

Na kraju se rezultat više nije mijenjao, pa se otišlo u produžetke, gdje su odmah na početku zaprijetili gosti preko Jovića čiji udarac brani Kepa. U 97. minuti još su jednu kontru upropastili igrači Chelseaja, ovog puta Higuain krivim dodavanjem. Samo tri minute kasnije David Luiz je udarac Sebastiana Hellera izbio s gol linije. Plavci su odgovorili preko Zappacoste u 115. minuti, ali njegov udarac brani Trapp. Minutu kasnije zatresla se i mreža Eintrachta, ali sudac Hategan opravdano je poništio gol jer je Azpilicueta nakon udarca iz kuta ometao golmana gostiju.

Penali su na kraju odlučivali pobjednika, gdje je kod plavaca u drugoj seriji promašio Azpilicueta, ali istom mjerom u četvrtoj seriji istom mjerom vraća Hinteregeer. Uz njega tragičar je na kraju ispao Paciencia koji je promašio u petoj seriji, da bi pobjedu Chelseaja potvrdio Hazard.

Mateo Kovačić za domaćine je odigrao cijelu utakmicu, a Ante Rebić kod gostiju je zamijenjen u 90. minuti.

Valencia – Arsenal 2:4 (1:3 prva utakmica)

Nogometaši Arsenala slavili su i u uzvratnoj utakmici na Mestalli s 4:2 te s ukupnih 7:3 prošli u finale u Baku 29. svibnja. Šišmiši su bolje krenuli u utakmicu, a nagrada je stigla u 11. minuti kada su izveli brzu kontru koju je na kraju zavšio Gameiro. Samo tri minute kasnije moglo je biti i 2:0, a udarac Rodriga blokirao je Gameiro. U 17. minuti Arsenal je stigao do izjednačenja kada je s ruba šesnaesterca pogodio Aubameyang.

Alex Caparros/Getty Images

Kao da je gol topnika malo presjekao domaćine koji su i dalje imali inicijativu, no na novu priliku čekali su do 35. minute kada Parejo puca pokraj gola. U 39. minuti topnici su mogli riješiti pitanje finala, ali udarac Lacazettea s desetak metara prohujao pokraj stative.

Za promašaj iz prvog dijela Lacazette se iskupio u 50. minuti kada je lijepo pogodio s 14 metara za 1:2. Samo osam minuta kasnije domaćin je izjednačio s(p)retnim golom Gameira iz blizine. Ako je i bilo kakvih nada za Valenciju, one su srušene kada je Aubameyang u padu u 69. minuti pogodio za 3:2. Isti je igrač stavio točku na i u 89. minuti trećim golom na utakmici.

Topnici su tako izborili prvo europsko finale nakon 13 godina i poraza u finalu Lige prvaka od Barcelone 2006.