Brojke ne lažu: Olmo mora biti najveći transfer ikad!

Europa League 15. ožu 201910:41 > 10:50
sportklub

Dani Olmo u tri je kategorije najbolji u Europskoj ligi, a sigurno je da Dinamo za njega može dobiti najmanje 30 milijuna eura.

Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Je li Dani Olmo odigrao posljednju europsku utakmicu za Dinamo? Pitanje je to koje si postavljaju mnogi navijači plavih nakon ispadanja plavih u osmini finala Europske lige.

Mladi Španjolac bio je ove sezone najbolji igrač plavih ove sezone, pa ne čudi da zbog njega u Maksimir dolaze skauti Liverpoola, Manchester Cityja, Barcelone, Milana, Bayerna…

Olmo prema Transfermarktu vrijedi 15 milijuna eura, no nema sumnje da Dinamo za njega možete dobiti i duplo više.

Cijenu mu sigurno diže i podatak da je najbolji u tri rubrike u Europskoj ligi – najbolji dribler, najfauliraniji igrač te igrač s najviše duela.

Olmo ima 31 dribling od 67 pokušaja te je u toj kategoriji na prvom mjestu ispred Chelseajeva dvojca Loftus-Cheeka i Hudson-Odoija koji imaju jedan manje.

Što se tiče dobivenih duela tu je na brojci 89 od ukupno 154 u kojima se našao. Tu ga prati Eintrachtov Haller s 86 dobivenih duela.

I za kraj Olmo je pretrpio najviše prekršaja ove sezone – njih 36.

Sve te brojke ukazuju da bi Dinamo na ljeto mogao napraviti ono što se od Olma i očekuje – da postane najskuplji izlazni transfer kluba iz Maksimira.