14.03.2019 | 23.11 > 23:14

Eintracht izbacio Inter, senzacije Slavije

Eintrachtu je prolaz u četvrtfinale donio srpski napadač Luka Jović koji je postigao pogodak u 5. minuti

Nogometaši Eintrachta slavili su s 1:0 na San Siru, u uzvratnoj utakmici osmine finala Europske lige protiv Intera i na taj način izborili plasman u četvrtfinale, u koje se probio i londonski Arsenal pobjedom 3:0 na svom stadionu, kojom je nadoknadio minus od dva pogotka (1:3) iz prvog dvoboja u Rennesu.

Eintrachtu je prolaz u četvrtfinale donio srpski napadač Luka Jović koji je postigao pogodak u 5. minuti. Inter je u dvije utakmice ostao bez pogotka i završio svoj europski put u ovoj sezoni. Ante Rebić nije bio u postavi gostiju, a Ivan Perišić je odigrao svih 90 minuta za Inter. Marcelo Brozović, koji je u Frankfurtu promašio kazneni udarac, ostao je na klupi Intera.

Arsenal je već nakon 15 minuta imao rezultat kojim je nadoknadio zaostatak iz prve utakmice protiv Rennesa. Pierre-Emerick Aubameyang je u 5. minuti postigao prvi od svoja dva pogotka, dok je u 15. minuti na 2:0 povisio Ainsley Maitland-Niles na asistenciju Aubameyanga koji je u 72. minuti potvrdio prolaza Arsenala.

Villarreal je nakon trijumfa u St. Peterburgu (3:1), slavio i pred svojim navijačima s 2:1. Morreno u 29. i Bacca u 47. minuti bili su strijelci za domaće, dok je u sučevom vremenu Ivanović postigao počasni pogodak za Zenit.

Slavia Prag napravila je senzaciju i nakon produžetaka s 4:3 izbacila Sevillu. Dvaput su Česi vodili, dvaput su se gosti vraćali u 90 minuta, pa je sve otišlo u produžetke. Kada je Vazquez u 98. zabio za 3:2 gostiju, činilo se da je gotovo, no Van Buren u 102. i Traore u 119. zabili su za veliku pobjedu Slavije.