EL: Sevilla sigurno u osminu finala

Europa League 20. velj 201921:04 > 21:10
Photo by Paolo Bruno/Getty Images)

Nogometaši Seville prvi su izborili plasman u osminu finala Europa lige nakon što su i u uzvratnom susretu nadigrali Lazio s 2:0.

Wissam Ben Yedder i Pablo Sarabia zabili su pogotke za seviljsku momčad koja je proteklih tjedana u nešto lošijoj formi kada je riječ o domaćem prvenstvu. Međutim, Europa nudi drugačija izdanja ekipe trenera Pabla Machina.

Sevilla je diktirala ritam igre, a gostujući sastav teško je dolazio u prilike, kada su se te situacije prezentirale pokazali su razinu neefikasnosti. Trener Simone Inzaghi nikako neće biti zadovoljan činjenicom da njegova momčad nije postigla niti jedan pogodak u dvije utakmice.

U dvoboju su sudjelovala i dva hrvatska igrača, Milan Badelj započeo je utakmicu u prvoj postavi Lazija, zamijenjen je u 76. minuti, dok je Marko Rog zaigrao od 81. minute.

Sevilla je prošlog tjedna slavila u Rimu s 1:0.