Pobjede Kovačića i Leke, remi Rebića

Europa League 14. velj 201923:01 > 23:05
Jordan Mansfield/Getty Images

Chelsea je slavio kod Malmoa 2:1, a domaćin je u završnici smanjio nakon izgubljene lopte Kovačića na sredini igrališta.

Hrvatski nogometni reprezentativci Mateo Kovačić i Ante Rebić odigrali su svih 90 minuta za Chelsea, odnosno Eintracht iz Frankfurta u prvim utakmicama 16-ine finala Europske lige, Chelsea je kao gost nadigrao Malmo sa 2:1, dok je Eintracht također kao gost odigrao 2:2 protiv Šahtara u Harkivu.

Chelsea je poveo sa 2:0 golovima Barkleya (30) i Girouda (58), da bi za domaće smanjio Christiansen (80) i to nakon što je Kovačić izgubio loptu na sredini igrališta.

Eintracht je u Harkivu dva puta vodio preko Hintereggera (7) i Kostića (50), no domaći su uspijevali poravnati golovima Malosa (10-11m) i Taisona (67).

Club Brugge, kojega vodi hrvatski trener Ivan Leko, na svom je terenu preokretom stigao do 2:1 (0:1) pobjede protiv Salzburga. Prednost gostima donio je Junuzović (17), a u nastavku su za domaće poentirali Denswil (64) i Wesley (81). Karlo Letica ostao je na klupi Bruggea, dok Matej Mitrović nije konkurirao za nastup u momčadi belgijskog prvaka, dok je Marin Pongračić odigrao svih 90 minuta za Salzburg.

Filip Benković zbog ozljede nije bio u konkurenciji za nastup u momčadi Celtica za koju je Jozo Šimunović odigrao čitav susret, no škotski je prvak na svom terenu izgubio od Valencije sa 0:2 (0:1). Pogotke za goste postigli su Čerišev (42) i Ruben Sobrino (49).

Rezultati:
BATE Borisov – Arsenal 1-0 (Dragun 45)
Galatasaray – Benfica 1-2 (Luyindama 54 / Salvio 27-11m, Seferović 64)
Rapid beč – Inter 0-1 (Martinez 39-11m)
Rennes – Real Betis 3-3 (Hunou 2, García 9-ag, Ben Arfa 45+3-11m / Lo Celso 32, Sidnei 62, Lainez 90)
Slavia Prag – Genk 0-0
Olympiakos – Dynamo Kijev 2-2 (Koka 9, Gil Dias 40 / Bujalski 27, Verbič 89)
Krasnodar – Bayer Leverkusen 0-0
Lazio – Sevilla 0-1 (Ben Yedder 22)
Sporting – Villarreal 0-1 (Pedraza 3)
Malmo – Chelsea 1-2 (Christiansen 80 / Barkley 30, Giroud 59)
Viktoria Plzen – DINAMO 2-1 (Pernica 54, 83 / Olmo 41)
Šahtar – Eintracht Frankfurt 2-2 (Marlos 10-11m, Taison 68 / Da Costa 7, Kostić 50)
Club Brugge – Salzburg 2-1 (Denswil 64, Wesley 81 / Junuzović 17)
Celtic – Valencia 0-2 (Čerišev 42, Ruben Sobrino 49)
Zurich – Napoli 1-3 (Kololli 83-11m / Insigne 12, Callejon 21, Zielinski 77)