Senzacija u Bjelorusiji: BATE srušio Arsenal

Europa League 14. velj 201920:37 > 20:49
Gareth Copley/Getty Images

BATE je stigao do minimalne pobjede, a topnici su uoči uzvrata ostali bez Lacazettea koji je u 85. minuti dobio crveni.

Za najveće iznenađenje u prvim utakmicama šesnaestine finala Europske lige pobrinuo se BATE Borisov koji je kod kuće s mininalnih 1:0 pobijedio Arsenal.

Trenutak odluke dogodio se u 45. minuti kada je Dragun zabio za 1:0. U 85. minuti topnici su ostali s igračem više kada je zbog udaranja protivnika isključen Lacazette. Londonski sastav je nastupio s jakom postavom, a Unai Emery je u drugom dijelu uveo u igru i Pierrea-Emericka Aubameyanga i Denisa Suareza, ali nije pomoglo.

Benfica je na gostovanju u Istanbulu pobijedila Galatasaray s 2:1. Golove za portugalski sastav zabili su Eduardo Salvio (27-11m) i Haris Seferović (64), dok je pogodak za Galatasaray zabio Christian Luyindama (54). Za portugalski sastav je od 81. minute zaigrao hrvatski nogometaš Filip Krovinović.

Gostujuću pobjedu ostvarila je i Sevilla koja je u Rimu porazila Lazio s 1:0, a pogodak odluke zabio je Ben Yedder u 22. minuti. Milan Badelj nije nastupio za Lazio, baš kao niti Marko Roga za Sevillu.

Identičnim rezultatom Inter je u Beču pobijedio Rapid, a gol je zabio Lautaro Martinez iz jedanaesterca u 39. minuti. Ivan Perišić je igrao cijeli susret za goste, Marcelo Brozović nije nastupio zbog žutih kartona, dok je Šime Vrsaljko operirao koljeno. Ivan Močinić, Mateo Barać i Manuel Martić nisu nastupili za Rapid.

Krasnodar i Bayer Leverkusen su igrali 0:0, a Tin Jedvaj nije nastupio za goste.

Bez golova je završio i susret praške Slavije i Racing Genka, a Ivan Fiolić je igrao za goste do 57. minute.

Rennes je nakon devet minuta vodio 2:0 protiv Betisa, a na poluvremenu je imao vodstvo 3:1, ali su Španjolci uspjeli izjednačiti. Golove za Rennes zabili su Hunou (2), Javi García (9-ag), Ben Arfa (45+3-11m), a za goste Lo Celso (32), Sidnei (62) i Lainez (90).

Olympiakos i kijevski Dynamo su igrali 2:2, nakon što su Grci imali 1:0 i 2:1. Za pirejski sastav zabili su Koka (9) i Gil Dias (40), a za Ukrajince Bujalski (27) i Verbič (89).