Milan pada sve niže, trebali su samo obraniti 2 gola…

Europa League 13. pro 201822:51 > 22:57
Marco Luzzani/Getty Images

Nogometaši Olympiacosa u izravnom okršaju u skupini F za plasman u nokaut fazu Europa lige na stadionu Karaiskakis u Pireju pobijedili su Milan s 3:1 i eliminirali iz natjecanje ovog talijanskog velikana.

Milos Bicanski, Getty Images

Klub iz Pireja je poveo u 60. minuti golom Cissea, a Guerrero je nekoliko minuta kasnije imao sjajnu priliku da crveno-bijelima donese toliko očekivani drugi pogodak. Ipak, iskusni golman rossonera Reina bio je uspješniji.

Ono što nije uspio Peruanac, jest defenzivac Milana Zapata, koji je autogolom u 70. minutu ‘zapalio’ stadion Karaiskakis. Oly je u tom trenutku bio u nokaut fazi, ali samo dvije minute kasnije Kolumbijac se iskupio i glavom nakon kornera smanjio prednost grčke ekipe na potrebnih -1!

To, naravno, nije bio kraj uzbuđenjima. Sudac je pokazao na bijelu točku na ulasku u zadnjih deset minuta, a jedanaesterac je precizno izveo Fortounis za 3:1. Taj rezultat stajao je do kraja utakmice, iako je u nadoknadi jedan udarac vrlo opasno s ruba 16 m uputio Higuain, ali ipak pored vrata.

Milan je u Grčku došao s tri boda viška ispred Olympiacosa i pobjedom 3:1 iz njihove prve utakmice u Milanu. Trebao je ‘samo’ ne izgubiti više od 1 razlike, ali nisi niti u tome uspjeli.

Sedmerostruki prvak Europe tako je zabilježio još jednu neuspješnu sezonu na kontinentu. Posljednji put u Ligi prvaka je sudjelovao 2014. godine, a u međuvremenu dohvatio je tek jedno proljeće, prošle godine kada je ispao u osmini finala ovog natjecanja.

Do posljednje minute dramatično je bilo i u skupini B gdje su se Celtic i RB Leipzig borili su drugu kartu za ‘euro proljeće’ nakon što je prvo mjesto već ranije osigurao RB Salzburg.

Austrijanci su i prije zadnjeg kola bili sigurni putnici u 16-inu finala, a Škotima je trebao bod za potvrdu drugog mjesta. Celtic je imao pozitivan rezultat do 67. minute kada je Dabbur doveo austrijski sastav u vodstvo. Na 2-0 je povisio Gulbrandsen u 78. minuti i Celtic je u tim trenucima bio na ‘konopcima’. Posebice što je u drugom susretu RB Leipzig vodio protiv Rosenborga sa 1-0 i imao rezultat dovoljan za drugo mjesto.

Getty Image/ Mark Runnacles

Škotima je pomogao Rosenborg koji je senzacionalno izjednačio golom Reginiussen u 86. minuti. Norvežani su u prvih pet kola upisali pet poraza i nitko im nije davao niti mrvicu izgleda na gostovanju u Njemačkoj. No, čuda se događaju. Rosenborg je izdržao do kraja i gurnuo Celtic u drugi krug natjecanja. Celtic je petoj minuti nadoknade samo ublažio poraz golom Ntchama.

Na koncu je lanjski polufinalist RB Salzburg osvojio prvo mjesto sa šest pobjeda, Celtic je drugi s devet bodova, Leipzig ima sedam bodova, a Rosenborg jedan.