Dinamo u povijesnom ždrijebu europskog proljeća

Europa League 13. pro 20188:24 > 8:29
Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images)

Modri su remijem kod Fenerbahčea potvrdili prvo mjesto u skupini D Europske lige te će u ždrijebu u Nyonu 17. prosinca (šesnaestina finala) imati status nositelja.

Statusom nositelja Modri su sigurno izbjegli prvoplasirane momčadi iz skupina Europske lige, ali ne i sve momčadi koje dolaze iz Lige prvaka. Naime, četiri trećeplasirane momčadi (od osam) iz skupina Lige prvaka s najslabijim koeficijentima su moguća prijetnja Dinamu. I sada se već zna da to opasno društvo čine Galatasaray, Šahtar, Club Brugge i Viktoria Plzen.

Osim protivnika iz prestižne lige, hrvatskom predstavniku u ždrijebu prijete i drugoplasirani klubovi iz Europa lige. Posljednje kolo igra se danas, tako da su još uvijek moguće promjene na ljestvici ali idemo nabrojati sigurne druge u skupinama. To su: Celtic, Slavia Prag, Lazio i Bate Borisov. Aktivni drugi ali ne i sigurni su: Sporting, Zurich, Milan, Rapid, Sevilla, Bešiktaš i Astana. Jasno da još postoji opcija da trenutno prvoplasirane ekipe završe nakon posljednjeg kola kao drugi. U tom društvu ima momčadi koje mame uzdahe i sigurno su želja modrih navijača da ih ugoste na Maksimiru. Dakle, to su, Arsenal, Bayer, Betis, Villarreal, Genk, Krasnodar i imenjak iz Kijeva.

Podsjetimo, Dinamo večeras na Maksimiru od 21 sat igra zadnje kolo Europa lige protiv belgijskog Anderlechta.

Utakmice šesnaestine finala Europske lige igrat će se 14. i 21. veljače.