Dvoboj Vorskle i Arsenala pod upitnikom

Alexander Hassenstein Getty Images Sport

UEFA je u utorak navečer preselila utakmicu iz Poltave u Kijev, a obzirom kako je riječ o kratkom roku za organizaciju jedne utakmice visokog rizika, ostaje za vidjeti hoće li utakmica biti odigrana večeras od 19.

Pisali smo kako je dvoboj Vorskle i Arsenala, u sklopu petog kola Europa lige pod znakom pitanje obzirom da je UEFA preko noći odlučila promijeniti domaćinstvo, umjesto Poltave dvoboj je prebačen u Kijev zbog sve napetije političke situacije u Ukrajini.

Iz Vorskle u srijedu ujutro stizale su informacije kako se momčad priprema za utakmicu u Poltavi neovisno o odluci UEFA-e, međutim taj je stav promijenjen uvečer kada su čelnici ukrajinskog kluba zatražili dozvolu od vlasnika Olimpijskog stadiona u Kijevu kako bi ipak odigrali dvoboj s Arsenalom na tom stadionu. Dozvola još uvijek nije dobivena, stoga još uvijek ne postoji službena obavijest kako će se utakmica odigrati.

Aplicirali smo zahtjev za dozvolu rukovoditelju Olimpijskog stadiona za odigravanjem utakmice protiv Arsenala“, piše u priopćenju kluba iz Poltave, nastavivši: “Postoje planovi A i B kada je riječ o pripremi stadiona, nije lako takvu situaciju odrađivati na dvije različite lokacije. Još uvijek se nadamo kako bi utakmica mogla biti odigrana u Poltavi, no spremni smo na svaku soluciju. U stalnom smo kontaktu s UEFA-om i nadamo se kako će konačna odluka biti uskoro donesena.”