Dinamov rekord, a još je listopad!

Europa League 26. lis 20189:27 > 9:27
Samuel Kubani/EuroFootball/Getty Images

Do sinoć mu je osam bodova osvojenih tamo u sezoni 1998./99. u konkurenciji Olympiacosa, Ajaxa i Porta, bio najbolji rezultat u skupinama europskih kupova.

Dinamo nakon tri utakmice ima devet bodova! Zvuči gotovo nestvarno. To nikada nije uspio učiniti niti jedan jedini hrvatski klub u europskim kupovima.

Dinamu je ovo 14. put da igra grupnu fazu eurokupova. Osmi put je u skupini Kupa UEFA / Europa Lige, dok je u Ligi prvaka šest puta igrao u grupi.

Do sinoć mu je osam bodova osvojenih u sezoni 1998./99. u konkurenciji Olympiacosa, Ajaxa i Porta, bio najbolji rezultat u skupinama europskih kupova.

Hajduk je dva puta igrao skupine eurokupova, od čega je 1994./95. uspio ono što prije i poslije nije nijedan hrvatski klub: prošao skupinu Lige prvaka (Benfica, Anderlecht, Steaua) i to sa samo šest bodova.

Rijeka je tri puta igrala skupinu europskog kupa, točnije Europa Lige. Najviše bodova, po sedam, osvojila je 2014./15. u konkurenciji Seville, Feyenoorda i Standard Liegea, te 2017./18. protiv Milana, AEK-a i Austrije Beč. Ali, nijednom nije uspjela proći skupinu.