Saznajte kolike Dinamo ima izglede za euro-proljeće

Europa League 20. ruj 201820:14 > 20:17
Alan Crowhurst/Getty Images

Stranica koja se bavi računanjem indeksa jakosti europskih nogometnih klubova napravila je izračun vjerojatnosti za prolaz u sljedeću fazu natjecanja Europa lige. Zanimljivo je pogledati kakvi su rezultati za skupinu D, u kojoj se natječe Dinamo.

Algoritam se temelji na trenutnim pozicijama na ljestvici najboljih klubova, koju ta stranica održava. Iako nismo upoznati s formulom, zanimljivo je primijetiti da je matematika Dinamo smjestila na treće mjesto, samo nekoliko postotaka iza Anderlechta.

Premoćni favorit je, naravno, najskuplja momčad skupine, turski Fenerbahče, a najveći postranik trebala bi biti slovačka Tranava.

Dinamo je posljednji put preživio zimske praznike u nekom europskom natjecanju davne 1970. godine, kada je u ožujku u četvrtfinalu Kupa kupova zaustavljen od njemačkog Schalkea.

Od tada je prošlo nestvarnih 48 godina.

Što mislite, hoće li čekanje konačno biti prekinuto i slažete li se s izračunom ECI-a, recite nam u komentaru ispod teksta. Tko prvi komentira, dobit će e-poljubac.