Fener bez četiri prvotimca na noge Dinamu

Europa League 20. ruj 201810:49 > 11:02
sportklub

Dinamo večeras u 21 sat na Maksimiru dočekuje turkog velikana Fenerbahčea koji će po svemu sudeći krenuti bez nekoliko vrlo bitnih igrača.

GNK Dinamo

Naime, nizozemski trener Phillip Cocu će vrlo vjerojatno odmarati četvoricu igrača. Očito je turskom klubu važniji veliki gradski derbi sa Bešitkašem u ponedjeljak, nego što je prvo kolo Europske lige na Maksimiru.

U odnosu na prošlu utakmicu u prvenstvu protiv Konyaspora, u prvih 11 vrlo vjerojatno neće biti prvog napadača Islama Slimanija, Andrea Ayewa, stopera Neustadtera i beka Ozbayraklija.

Kako se čini, u Istanbulu prvo kolo Europske lige u ovom trenutku ne doživljavaju kao u Maksimiru gdje je imperativ stavljen na pozitivan rezultat, odnosno, najmanje remi.

Fenerbahče nakon pet kola prvenstva ima dvije pobjede i tri poraza, zaostaje već šest bodova za vodećim Galatasarayem pa se pobjeda na domaćem terenu protiv Beškitaša nameće sama po sebi. Za to će im trebati odmorni igrači.

Alžirski napadač Slimani je doveden kao veliko pojačanje iz engleskog Leicestera, njegovo eventualno neigranje sigurno će biti olakšanje za Dinamovu obranu koja zna koliko je opasan Alžirac. Još jedno pojačanje Ganac Andre Ayew također ne bi trebao biti u početnom sastavu, došao je početkom ove sezone iz Swansea i pokazao se kao veliko pojačanje. Odigrao je svaku utakmicu od početka do kraja te ukoliko i njega neće biti u sastavu Dinamu se otvara lijepa prilika.

Vjerujemo da će Bjelica znati iskoristiti eventualno oslabljeni Fenerbahče i da će Dinamo doći do pobjede koja bi im olakšala nastavak natjecanja u Euorpskoj ligi.