EL: Barišić spasio europske ambicije Osijeka

Europa League 19. srp 201822:38 > 22:41
NK Osijek

Nogometaši Osijeka plasirali su se u drugo pretkolo Europa lige nakon teško izborene pobjede nad moldavskim Petrocubom.

Čitavu statistiku možete pogledati na ovom linku.

Nakon što je prvi susret u Moldaviji završio 1:1, očekivalo se kako će ambiciozni Osjećani bez previše problema odraditi uzvratnu utakmicu protiv skromnog Petrocuba.

Međutim, još jednom se pokazalo kako u sportu nikada ne možete nekoga unaprijed otpisati, neovisno koliko je taj klub poznat ili nepoznat. Upravo je to bio slučaj sa moldavskim Petrocubom koji je osječkom sastavu stvorio podosta problema.

Hrvatski klub je poveo u 15. minuti preko Mudražije nakon odmjerenog udarca s otprilike dvadeset metara. Međutim, samo sedam minuta kasnije Moldavci su izjednačili nakon kaznenog udarca koji je izveo Ambros.

Do novog većeg uzbuđenja čekali smo sve do 61. minute kada je kapetan Borna Barišić pogodio za 2:1. U posljednjim trenucima dvoboja Osijek je imao šansu potvrditi pobjedu, no nisu bili precizni.

Osječki sastav prošao je u drugo pretkolo, a tamo ga čeka veliki okršaj sa škotskim Rangersom koji od ove sezone vodi legenda Liverpoola, Steven Gerrard, a od nedavno u prvom sastavu igra i dojučerašnji branič Slaven Belupa, 21-godišnji Nikola Katić.

Od ostalih rezultata s europskih travnjaka, prolaz dalje osigurali su Maribor, Partizan i Domžale, velika golijada viđena je na Farskim Otocima gdje je Hibernian slavio protiv Runavika s čak 6:4. Makedonski Vardar poražen je kod kuće od armenskog Pyunika s 2:0.