EL: Griezmann šokirao Emirates, Marseille uvjerljiv

Catherine Ivill/Getty Images

Nogometaši Arsenala nisu iskoristili 80 minuta igrača više na terenu protiv Atletica i na kraju su se morali zadovoljiti remijem (1:1), dok je Olympique Marseille bio siguran na domaćem terenu i slavio sa 2:0 protiv Red Bull Salzburga.

Arsenal i Atletico odigrali su neriješeno u prvoj utakmici odigranoj na Emirates stadionu.

U Londonu je počelo vatreno i već u 6. minuti vidjeli smo veliku priliku za “Topnike”, ali udarac Lacazettea pogađa vratnicu. I onda samo četiri minute poslije detalj koji je odlučio utakmicu. Vrsaljko je napravio neoprezan prekršaj i sudac mu je opravdano pokazao drugi žuti karton, odnosno isključujući crveni. Nakon te situacije Atletico je bio prisiljen na čuvanje svog gola i pokušavao kroz kontre doći do gola Arsenala. U 21. minuti smo vidjeli novu veliku priliku za domaćine, ovaj puta udarac Welbecka sjajno brani vratar gostiju Oblak. Do kraja poluvremena Arsenal je pritiskao, a gosti su se uspješno branili. Štoviše, Atletico je mogao u završnici doći i do pogotka, ali udarac Griezmanna brani Ospina.

U nastavku slična priča kao u prvom dijelu, Arsenal je napadao s obzirom da su domaćini imali igrača više, a gosti iz Madrida su se branili. Uspješno su igrači Atletica anulirali sve pokušaje domaćina sve do 61. minute, kada nakon ubacivanja Wilsherea najviše skače Lacazette i postiže pogodak. Nakon toga isti igrač je imao još jednu veliku priliku, ali ovaj puta njegov udarac odlazi pored gola. U trenucima dok je Arsenal dominirao, Atletico je sve opasnije prijetio iz kontranapada te na kraju došao do izjednačenja. Igrala se 82. minuta kada je jednu dugačku loptu primio Griezmann pored neopreznog Koscielnyja i postigao pogodak za veliko slavlje Madriđana. Do kraja utakmice Atletico je izdržao nalete Arsenala i puno zadovoljniji dočekuje uzvrat.

U drugoj utakmici Olympique Marseille je slavio protiv Red Bull Salzburga rezultatom 2:0.

Domaćini su bili dominantni veći dio utakmice, a do pobjede su došli pogotcima Thauvina u 15. i N Jie u 63. minuti.