Finale prije finala, Arsenal ide na Atletico!

Europa League 13. tra 201811:50 > 11:57
Mike Hewitt/Getty Images

U polufinalu Europa lige sastat će se Olimpique Marseille i Salzburg te Arsenal i Atletico Madrid. Prve utakmice igrat će se u Marseillu i Londonu 26. travnja, dok su uzvrati tjedan dana kasnije.

Parove polufinala ovogodišnje Europa lige izvlačio je lokalni čovek iz Lyona, bivši francuski reprezentativac Eric Abidal.

Finale Europa lige na rasporedu je 16. svibnja i bit će odigrano u Lyonu na stadionu Park Olimpique Lyonnaise.

Zanimljivo je kako Arsenu Wengeru nije ispunjena želja s obzirom da je želio izbjeći Atletico, dok će velikom dijelu igrača Salzburga također želja ostati neostvarena, jer su uglavnom željeli igrati protiv Arsenala.

Topnici su posljednji put protiv nekog španjolskog kluba igrali u sezoni 2015/16, kada su izgubili u osmini finala Lige prvaka od Barcelone ukupnim rezultatom 5:1. Arsenal je u posljednjih šest utakmica protiv klubova iz Španjolske dobio samo jedan.

Atletico, s druge strane, nema slavlje protiv engleskih momčadi u posljednja tri pokušaja. Izgubili su od Chelseaja u Ligi prvaka ove godine, a to im je jedini poraz od otočana u posljednjih osam utakmica.

Marseille protiv austrijskih klubova ima dvije pobjede, dva poraza i dva neriješena, a kod kuće nikad nisu izgubili od Austrijanaca. Salzburg u Francuskoj ima učinak od jedne pobjeda, jednog poraza, jednog remija, a Francuzi im možda i leže, jer su ih u posljednjih šest utakmica tri puta slavili.