Fantastičan nogomet u EL, Red Bull samljeo Lazio!

Europa League 12. tra 201823:03 > 23:07
Valerio Pennicino/Bongarts/Getty Images

Odigrane su uzvratne utakmice četvrtfinala Europa lige, sve utakmice bile su nogometne poslastice na svoj način, a najviše pogodaka viđeno je u Marseilleu i Salzburgu, gdje su domaćini uspjeli nadoknaditi zaostatke iz prvih utakmica protiv favoriziranih i bogatijih klubova...

Arsenal je preživio teške trenutke u Moskvi, gdje je CSKA do završne faze utakmice bio korak od ponavljanja podviga koji je prekjučer napravila Roma protiv Barcelone. Vodio je 2:0 hvatajući zaostatak 1:4 iz londonskog dvoboja, ali su u posljednjih 15 minuta Welbeck (76.) i Ramsey (92.) uklonili sve nedoumice. Arsenal je tako postao peta engleska momčad u povijesti u polufinalu Europa lige.

Atletico Madrid izgubio je u Lisabonu u očekivano tvrdoj utakmici, rezultat je bio 1:0, što znači da je Sporting nije pobijedio potrebnom razlikom te je ostao bez još jednog potencijalnog trofeja u ovoj sezoni, ali nisu bili daleko od izjednačenja zaostatka iz madridske utakmice. Igrače portugalskog kluba sigurno ne trebamo, ali vas bismo mogli podsjetiti da je u prvom susretu u samoj nadoknadi Sporting propustio ogromnu priliku sa pet metara od vrata Oblaka, za poraz od 1:2. Da su tada zabili…

Jedini pogodak na večerašnjoj utakmici postigao je Montero u 28. minuti.

No, ljepotice večeri viđene su na preostale dvije utakmice. Kad bi svi klubovi eliminacijske utakmice igrali filozofijom koju su primjenjivali Salzburg i Lazio u Austriji te Marseille i Leipzig u Francuskoj… nogomet bi ubrzo postao jedini sport koji se gleda!

Naime, iako su oba domaćina u spomenutim utakmicama započela svoje pokušaje hvatanja prednosti od prošlog tjedna sa zaostakom, do kraja su uspjeli ubaciti čak četiri, odnosno pet pogodaka svojim suparnicima!

Nevjerojatno je da je Salzburg u tome uspio u razdoblju između 55. i 76. minute, dakle za manje od četvrtfine trajanja cijele utakmice! A, stvari su po njih krenule u potpuno pogrešnom pravcu početkom drugog dijela kada je Immobile povećao ukupnu prednost talijanskog sastava na 5:2, nesvjestan što će se dogoditi već u sljedećoj minuti, a i do samog kraja susreta.

Najprije je Dabour poravnao, a od 72. do 76. minute Lazio se potpuno raspao pod pritiskom, redom su zabijali Haidara, Hwang i Lainer, za prolaz Austrijanaca u poluzavršnicu.

Utakmica na jugu Francuske krenula je najluđe od sviju, s tri najbrže postignuta pogotka u povijesti ovog natjecanja. Već nakon dvije minute Leipzig je poduplao prednost na 2:0, ali je uslijedio svjetlosno brz preokret, već u 9. minuti bilo je 2:1 za Marseille, a do poluvremena i potrebnih dva gola razlike, kada je na 3:1 povisio Thauvin!

Velodrome je ključao, ali to nije bilo ništa prema onome što se događalo na samom kraju utakmice. Naime, domaća momčad preživjela je još jedan udar Leipziga, Augustin je smanjio na potrebnih 3:2 (gol u gostima) u 55., no već pet minuta kasnije opet je OM bio na potrebna dva gola distance!

Payet je tada zabio prekrasan gol u same rašlje, a u nadoknadi je Sakai iskoristio prazna vrata gostiju koji su izgubili loptu pred šesnaestercem Marseilla i iz protuudara peti put večeras kapitulirali!

Stadion velikog francuskog kluba orio se od strašnog navijanja i bila bi prava šteta da klub s takvom spektakularnom podrškom na kraju nije dohvatio završnu fazu natjecanja.