EL: More golova, Arsenal i Lazio trpali

Europa League 5. tra 201821:10 > 21:38
Shaun Botterill, Getty Images

Nogometaši Arsenala uvjerljivo su svladali moskovski CSKA 4:1, u prvoj utakmici četvrtfinala Europske lige i time praktički riješili pitanje prolaska u polufinale...

Topnici su posao završili za 35 minuta igre, kad su golovima Ramseya (9. i 28.) te Lacazetta (u 23. i 35.) demolirali Moskovljane. Tračak nade za Ruse ostavio je sjajan pogodak Golovina iz slobodnog udarca u 15. minuti, kojim je rezultat izjednačen, ali to je samo razgoropadilo domaći klub koji je u vrlo kratkom vremenu golovima zatrpao mrežu svojih protivnika.

Dobar posao pred uzvrat napravili su i Atletico te Lazio.

Madriđani su kod kuće bili sigurni protiv Sportinga 2:0, a i u toj utakmici golovi su viđeni u prvom poluvremenu. Koke je već nakon 20 sekundi doveo Atletico u vodstvo, da bi Griezmann u 40. postavio konačan rezultat. U nadoknadi je gostujuća momčad imala ogromnu priliku s pet metara, ali rezultat je ostao nepromijenjen.

Madriđani imaju ozbiljnu zalihu pred uzvratnu utakmicu u Lisabonu, a ako se uzme u obzir kako igraju u Europskoj ligi, može se reći da su već sigurni u polufinalu, iako to nećemo napraviti!

Kad je riječ o Laziju, nebeskoplavi su slavili protiv Salzburga sa 4:2, a ključni trenuci viđeni su od 71. do 76. minute. U tom razdoblju pala su čak tri pogotka: najprije je austrijska momčad poravnala na 2:2 preko Minamina, da bi u sljedećih pet minuta uslijedu brutalan odgovor Laziala: Felipe Anderson i Immobile donijeli su pobjedu od dva razlike.

Minimalnu pobjedu kod kuće ostvarili su nogometaši Leipziga koji su slavili protiv Marseilla, a jedini pogodak postigao je Timo Werner u 45+1. minuti.

Uzvratne utakmice igraju se 12. travnja.