Arsenal izbacio Milan uz sumnjiv jedanaesterac

Europa League 15. ožu 201822:52 > 22:56
Shaun Botterill, Getty Images Sport

Arsenal, CSKA i Salzburg osigurali su mjesto u četvrtfinalu Europa lige...

Arsenal je nakon pobjede protiv Milana od 2:0 u prvoj utakmici slavio i u uzvratu sa 3:1. Milan je poveo nakon 35 minuta igre sjajnim golom Calhanoglua koji je udarcem s oko 20 metara iskoristio dodavanje Rodrigueza. U 39. minuti Danny Wellbeck je izjednačio s bijele točke. Jedanaestercu je prethodila sporna situacija, nakon koje su u Milanu bili bijesni i smatraju kako su oštećeni. Rodriguez je iz nekog razloga ispružio ruku prema igraču Arsenala u šesnaestercu, koji je pao kao da ga je pogodila cjepanica bukve. No tko je kriv igraču Milana što je stavljao ruku gdje joj nije mjesto i provocirao suce da pogriješe…

Plasman Arsenala u sljedeću fazu potvrdio je gol Xhake u 71. minuti. Švicarac je snažno pucao iz daljine, Donnarumma je obranio, ali se lopta od njega odbila u mrežu za 2:1. Wellbeck je pogodio i za konačnih 3:1 nakon male gužve u šesnaestercu, a Donnarumma je ostao nemoćan na drugi pokušaj u razmaku od samo nekoliko sekundi.

Epsilon, Getty Images Sport

U četvrtfinalu ćemo gledati i moskovski CSKA koji je nakon poraza od 1:0 u Moskvi, u uzvratu slavio s 3:2 na gostovanju Lyonu. Golovin je bio precizan u 39. minuti za vodstvo Moskovljana pogotkom iskosa s ruba kaznenog prostora, a drugo poluvrijeme je donijelo više uzbuđenja.

OL je izjednačio preko Corneta u 58. minuti, ali su gosti samo dvije minute kasnije imali pravi odgovor. Mrežu Lyona zatresao je Musa, da bi pet minuta kasnije već bilo 3:1. Strijelac je bio Wernbloom. Domaći su do kraja uspjeli doći do još jednog pogotka preko Diaza, ali nisu imali snage za novi gol, koji bi im donio prolaz.

Alexander Hassenstein, Getty Images Sport

Salzburg je do četvrtfinala došao zahvaljujući pobjedi od 2:1 protiv Borussije u Dortmundu, s obzirom da je uzvratna utakmica u Austriji završila bez pogodaka. Borusija je do 65. minute bila praktički bezopasna, a Salzburg je propustio nekoliko prilika da dođe do gola. Isak i Philipp su sredinom drugog poluvremena propustili dobre prilike da otvore Dortmundu priliku za plasman dalje, ali mreže su do kraja mirovale, iako je u 71. poništen pogodak gostima iz Njemačke.