Europa League 15. ožu 201820:52 > 20:56
Marco Rosi/Getty Images

Nakon Atletico Madrida, u četvrtfinale Europa lige plasirali su se Marseille, Lazio i Leipzig. Viktoria i Sportingu Plzenu su odigrali produžetak, na kraju su slavili Portugalci...

Getty images/Matej Divizna

Viktorija je u Plzenu uspjela nadoknaditi dva gola zaostatka, a produžetak je svom klubu s dva pogotka (u 6. i 64. minuti) osigurao Marek Bakoš. Sporting je imao jedanaestarac u prvoj minuti nadoknade nakon prekršaja Reznika u kaznenom prostoru, ali je Aleks Hruska obranio udarac Basu Dostu. Bruno Fernandes je natrčao na odbijenu loptu, ali je prebacio cijeli gol.

Zeleno-bijeli iz Lisabona ipak su osigurali plasman dalje, postigli su pogodak u nadoknadi prvog produžetka, Bataglia je bio strijelac. To je bio i konačan rezultat, a s ukupnih 3:2 Sporting je prošao u četvrtfinale.

Adam Pretty/Bongarts/Getty Images

OM je i u uzvratu bio bolji od Bilbaoa, slavio je sa 2:1 (nakon 3:1 u prvom susretu odigranom u Francuskoj).

Payet je s bijele točke u 38. minuti donio prednost Marseillu, a u 52. minuti je prednost udvostručio Lukac Ocampos koji je iskosa s oko 18 metara snažno pucao i zatresao mrežu protivnika. Poraz Bilbaoa ublažio je Inaki Williams golom iz blizine u 74. minuti, a samo dvije minute kasnije Atletico je ostao s desetoricom igrača na terenu, drugi žuti karton dobio je Aduriz.

Heroj Lazia je nekadašnji igrač Liverpoola, Lucas Leiva koji je udarcem glavom matirao golmana Dinama u Kijevu i donio vodstvo svom klubu. Luis Alberto je sjajno centrirao iz kornera, a Leiva u skoku pokupio loptu i poslao je u mrežu. Pobjedu je sedam minuta prije kraja potvrdio Stefan de Vrij koji je odlično reagirao na ubačenu loptu u peterac. U prvom susretu bilo je 2:2 pa dalje idu Talijani.

Getty images/Ronny Hartmann

Leipzig se u sljedeću fazu plasirao uz remi na gostovanju kod Zenita u Sankt Peterburgu, bilo je 1:1. Poveli su gosti preko Augustina u 22. minuti koji je lijepo primio loptu na oko 10 metara od gola, namjestio se i precizno pucao, a Driussi je na dodavanje Criscita u nadoknadi prvog poluvremena bio precizan za 1:1. Mogao je Leipzig doći do pobjede, ali je u samoj završnici Timo Werner promašio jedanaesterac, točnije udarac je pročitao i obranio vratar Lunev. U prvoj utakmici Leipzig je pobijedio sa 2:1.