Petarda u Moskvi: Atletico prvi do četvrtfinala EL

Europa League 15. ožu 201818:41 > 18:46
Gonzalo Arroyo Moreno, Getty Images Sport

Igrači Atletico Madrida prvi su četvrtfinalisti Europske lige, nakon što su bez većih problema slavili protiv Lokomotive.

Getty Images/Gonzalo Arroyo Moreno

Atletico je u prvom susretu bio uvjerljiv protiv moskovske Lokomotive i slavio sa 3:0, pa se možda očekivalo da Diego Simeone ne izvede na teren najjači tim u uzvratu. Ipak, na klupi je ostao samo Antoine Griezmann, a Atletico je u Moskvi slavio sa 5:1.

Samo 16 minuta je bilo potrebno gostima iz Madrida da povedu. Koke je preko cijelog terena uputio loptu, na oko 20 metara od gola ju je primio Correa, zaobišao obranu Lokomotive i pogodio mrežu domaćina za 1:0.

Na odmor se ipak otišlo uz neriješen rezultat jer je Rybus zabio za 1:1 u 20. minuti.

Drugo poluvrijeme donijelo nam je još razigraniji Atletico, a Saul Niguez se ponovo upisao u strijelce protiv Moskovljana. Ovoga puta nakon savršenog duplog pasa s Felipeom Luizom. Igrala se 47. minuta.

Niguez je otišao na zasluženi odmor u 61. minuti, a zamenio ga je Antoine Griezmann.

Za vodstvo od 4:1 pobrinuo se Fernando Torres s dva brza gola.

Torres je prvo u 65. minuti bio precizan s bijele točke, da bi pet minuta kasnije, nakon akcije koja je krenula s centra, iskoristio dodavanje Corree i zatresao mrežu protivnika.

Za 5:1 pobrinuo se Griezmann. Correa je pronašao Francuza  na rubu kaznenog prostora, napadač je primjetio da je golman Lokomotive izašao s linije i uspio je savršeno ga “prebaciti” za sjajan gol.