EL: Arsenal slavio na San Siru, loša večer za Ruse

Catherine Ivill Getty Images Sport

U prvim susretima osmine finala Europske lige pobjede su ostvarili Arsenal, Atletico Madrid, Salzburg i Lyon.

Julian Finney/Getty Images

Nogometašima Arsenala ne ide po planu u Premier ligi, ali se sa gostovanju u Milanu vraćaju s velikim kapitalom pred uzvrat u borbi za mjesto u četvrtfinalu Europske lige. Slavio je Arsenal sa 2:0 tako što je sve riješio u prvih 45 minuta.

Henrik Mkhitariyan je zatresao mrežu Milana nakon 15 minuta igre. Armenac je ostao sam na rubu šesnaesterca, odlično je primio loptu koju je poslao Mesut Ozil, izgradio poziciju i još bolje šutirao za 1:0.

U četvrtoj minuti nadoknade vremena Ozil je ponovo na sjajan način pronašao svog suigrača, ovoga puta Arona Ramseya koji je bio u liniji s obranom Milana malo ispred kaznenog prostora. Ramsey je sam utrčao pred Donnarummu, zaobišao ga i lako poslao loptu u mrežu.

Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Slavio je i Atletico Madrid koji je na Vanda Metropolitano stadionu savladao moskovsku Lokomotivu sa 3:0.

Igrala se 22. minuta u Madridu kada se Saul Niguez upisao u strijelce. Juanfran mu je proslijedio loptu na sredini terena, a Niguez kao iz topa s gotovo 30 metara šutirao i pogodio. Uz vodstvo Simeoneovog tima otišlo se i na odmor, a navijači nisu morali dugo čekati na drugi pogodak. Nakon samo dvije minute igre u drugom poluvremenu, brzo je Atletico stigao do kaznenog prostora rivala, Antoine Griezmann je šutirao iz blizine, ali je golman Lokomotive obranio. Ipak, Diego Costa je pratio akciju i odbijenu loptu poslao u mrežu za 2:0. Koke je u 90. minuti iskoristio asistenciju Juanfrana za konačnih 3:0 na ovom susretu.

Alexander Hassenstein, Getty Images Sport

Borussija je u Dortmundu poražena od Red Bull Salzburga 2:1 što ekipi iz Austrije daje dovoljno nade pred uzvrat.

Berisha je s dva pogotka odveo goste do pobjede, dok je gol nade za Borussiju postigao Schurrle.

Gareth Copley Getty Images Sport

Da moskovski klubovi imaju lošu večer pobrinuo se i Lyon, koji se s gostovanja kod CSKA vraća s pobjedom 1:0. Na gol se u ovom susretu čekalo 68 minuta. Memphis Depay je ubacio loptu iz kornera, a Marcelo je glavom poslao u mrežu i riješio pitanje pobjednika.

OSTALI REZULTATI: OD 21 SAT

LAZIO-DYNAMO 2:2

MARSEILLE-ATHLETIC 3:1

RB LEIPZIG-ZENIT 2:1

SPORTING-PLZEN 2:0