EL: Viktoria izbacila Partizan, rapsodija Lazija

Europa League 22. velj 201819:03 > 19:08
Epsilon Getty Images Sport

Nogometaši Partizana ispali su od češke Viktorije ukupnim rezultatom 3:1, moskovska Lokomotiva savladala je francusku Nicu na domaćem terenu 1:0 i prošla s ukupnih 5:2, a Lazio je potopio rumunjsku Steauu sa 5:1 i prošao s ukupnih 5:2, u uzvratnim susretima šesnaestine finala Europske lige.

Jedini pogodak na susretu Lokomotive i Nice postigao je iskusni 33-godišnji vezni i kapetan ruske momčadi Igor Denisov u 30. minuti susreta.

Nica je tijekom cijele utakmice, na moskovskih -11 stupnjeva, bila momčad koja je imala prednost u posjedu lopte, a imali su i više udaraca na gol protivnika – 19 prema 13.

Najbolje šanse za goste imao je talijanski napadač Mario Balotelli, koji je u prvom poluvremenu dva puta pogodio okvir gola.

Hrvatski reprezentativac Vedran Ćorluka utakmicu je odgledao s klupe za pričuve.

.

Nogometaši Partizana doživjeli su poraz u Plzenu rezultatom 2:0, pa je Viktorija prošla dalje u osminu finala. U prvom susretu u Beogradu dvoboj je završen rezultatom 1:1.

Prvi gol na utakmici zabio je Michael Krmenčik u 67. minuti,a potvrdu prolaska dalje dao je Aleš Čermak u 94. minuti.

Partizan je veliki dio utakmice bio u podređenoj ulozi pa je češka momčad zasluženo prošla dalje.

OSTALI REZULTATI: (u zagradama rezultati prvih susreta)

LAZIO-STEAUA 5:1 (0:1)

ATLETICO MADRID-COPENHAGEN 1:0 (4:1)

SPORTING-ASTANA 3:3 (3:1)

VILLARREAL-LYON 0:1 (1:3)

RB LEIPZIG-NAPOLI 0:2 (3:1)

DYNAMO K.-AEK ATENA 0:0 (1:1)

ZENIT-CELTIC 3:0 (0:1)